Os acopladores direccionais de banda ancha de Telsto proporcionan un acoplamento plano dunha ruta de sinal a outra nunha soa dirección (coñecido como directivo). Normalmente consisten nunha liña auxiliar que se acopla electricamente a unha liña principal. Un extremo da liña auxiliar está equipado permanentemente cunha terminación adaptada. A directiva (a diferenza entre o acoplamento nunha dirección en comparación coa outra) é de aproximadamente 20 dB para os acopladores. Os acopladores direccionais úsanse sempre que se precisa separar parte dun sinal ou se precisan combinar dous sinais. Telsto ofrece acopladores direccionais de banda estreita e de banda inalámbrica cun acoplamento que varía de 3 dB a 50 dB ou máis.
| Características eléctricas | |
| Características Impedancia | 50 ohmios |
| Rango de frecuencia | 698-2700 MHz |
| Capacidade máxima de potencia | 300 W |
| Perda de inserción | ≤0,2 dB |
| ROE | ≤1,25 |
| Tipo de conector | N-Femina |
| Cantidade de conectores | 3 |
| Temperatura de funcionamento | -35-+75 ℃ |
| Aplicacións | IP65 |
| Grao de acoplamento, dB | 25 |
| Acoplamento, dB | 25,0 ± 1,0 |
| Peso neto, kg | 0,37 |
| Humidade | 0 a 95% |
| IMD3, dBc a +43DbMX2 | ≤-150 |
| Aplicación | Interior |
Instrucións de instalación do cable superflexible N ou 7/16 ou 4310 de 1/2″
Estrutura do conector: (Fig. 1)
A. porca dianteira
B. porca traseira
C. xunta

As dimensións de desmontaxes móstranse no diagrama (Fig. 2); débese prestar atención ao desmontaxes:
1. A superficie final do condutor interior debe estar biselada.
2. Elimine as impurezas como as escamas e as rebabas de cobre na superficie do extremo do cable.

Montaxe da peza de selado: Atornille a peza de selado ao longo do condutor exterior do cable como se mostra no diagrama (Fig. 3).

Montaxe da porca traseira (Fig. 3).

Combine a porca dianteira e traseira atornillando como se mostra no diagrama (Figs (5))
1. Antes de aparafusar, aplique unha capa de graxa lubricante na xunta tórica.
2. Manteña a porca traseira e o cable inmóviles. Aperte o corpo da carcasa principal sobre o corpo da carcasa traseira. Aperte o corpo da carcasa principal do corpo da carcasa traseira cunha chave inglesa. Remate da montaxe.
