O tipo N é un tipo de conector de baixa a media potencia con acoplamento por parafuso. Os conectores N están dispoñibles cunha impedancia de 50 ohmios e 75 ohmios. O mecanismo de acoplamento tipo parafuso proporciona unha conexión robusta e fiable. Hai estilos de conectores dispoñibles para cables flexibles, conformables, semirríxidos e corrugados. Para esta serie utilízanse procesos de terminación de cables con engarzado e abrazadera.
A característica do conector é a súa alta fiabilidade, o seu gran rendemento en canto a vibracións e o seu excelente rendemento mecánico e eléctrico, etc. Úsanse en conexión con cables coaxiales de RF en instrumentos de radio, equipos de comunicación, probas de microondas e sistemas de lanzamento a terra en condicións de vibracións e inclemencias meteorolóxicas. Ao usar cables semirríxidos ou semiflexibles, este tipo obterá unha ROE menor e a frecuencia pode chegar aos 11 GHz.
| Produto | Descrición | Nº de peza |
| Tipo DIN 7/16 | Conector DIN femia para cable RF flexible de 1/2" | TEL-DINF.12-RFC |
| Conector DIN femia para cable RF superflexible de 1/2" | TEL-DINF.12S-RFC | |
| Conector DIN femia para cable RF flexible de 1-1/4" | TEL-DINF.114-RFC | |
| Conector DIN femia para cable RF flexible de 1-5/8" | TEL-DINF.158-RFC | |
| Conector DIN femia en ángulo recto para cable RF flexible de 1/2" | TEL-DINFA.12-RFC | |
| Conector DIN femia en ángulo recto para cable RF superflexible de 1/2" | TEL-DINFA.12S-RFC | |
| Conector DIN macho para cable RF flexible de 1/2" | TEL-DINM.12-RFC | |
| Conector DIN macho para cable RF superflexible de 1/2" | TEL-DINM.12S-RFC | |
| Conector DIN femia para cable coaxial RF de 7/8" | TEL-DINF.78-RFC | |
| Conector DIN macho para cable coaxial RF de 7/8" | TEL-DINM.78-RFC | |
| Conector DIN macho para cable RF flexible de 1-1/4" | TEL-DINM.114-RFC | |
| Tipo N | Conector N femia para cable RF flexible de 1/2" | TEL-NF.12-RFC |
| Conector N femia para cable RF superflexible de 1/2" | TEL-NF.12S-RFC | |
| Conector femia angular N para cable RF flexible de 1/2" | TEL-NFA.12-RFC | |
| Conector hembra angular N para cable RF superflexible de 1/2" | TEL-NFA.12S-RFC | |
| Conector N macho para cable RF flexible de 1/2" | TEL-NM.12-RFC | |
| Conector N macho para cable RF superflexible de 1/2" | TEL-NM.12S-RFC | |
| Conector macho angular N para cable RF flexible de 1/2" | TEL-NMA.12-RFC | |
| Conector macho angular N para cable RF superflexible de 1/2" | TEL-NMA.12S-RFC | |
| Tipo 4.3-10 | Conector femia 4.3-10 para cable RF flexible de 1/2" | TEL-4310F.12-RFC |
| Conector femia 4.3-10 para cable RF flexible de 7/8" | TEL-4310F.78-RFC | |
| Conector femia de ángulo recto 4.3-10 para cable RF flexible de 1/2" | TEL-4310FA.12-RFC | |
| Conector femia de ángulo recto 4.3-10 para cable RF superflexible de 1/2" | TEL-4310FA.12S-RFC | |
| Conector macho 4.3-10 para cable RF flexible de 1/2" | TEL-4310M.12-RFC | |
| Conector macho 4.3-10 para cable RF flexible de 7/8" | TEL-4310M.78-RFC | |
| Conector macho de ángulo recto 4.3-10 para cable RF flexible de 1/2" | TEL-4310MA.12-RFC | |
| Conector macho de ángulo recto 4.3-10 para cable RF superflexible de 1/2" | TEL-4310MA.12S-RFC |

Modelo:TEL-NM.12-RFC
Descrición
Conector N macho para cable coaxial flexible de 1/2″
| Material e revestimento | |
| Contacto central | Latón/Pratado |
| Illante | PTFE |
| Corpo e condutor exterior | Latón/aliaxe chapada con trialiaxe |
| Xunta | Goma de silicona |
| Características eléctricas | |
| Características Impedancia | 50 ohmios |
| Rango de frecuencia | CC~3 GHz |
| Resistencia de illamento | ≥5000MΩ |
| Rixidez dieléctrica | ≥2500 V rms |
| Resistencia de contacto central | ≤1,0 mΩ |
| Resistencia de contacto exterior | ≤1,0 mΩ |
| Perda de inserción | ≤0,05 dB a 3 GHz |
| ROE | ≤1.12@3.0GHz |
| Rango de temperatura | -40~85 ℃ |
| PIM dBc (2 × 20 W) | ≤-160 dBc (2×20 W) |
| Impermeable | IP67 |
Instrucións de instalación do cable superflexible N ou 7/16 ou 4310 de 1/2″
Estrutura do conector: (Fig. 1)
A. porca dianteira
B. porca traseira
C. xunta

As dimensións de desmontaxes móstranse no diagrama (Fig. 2); débese prestar atención ao desmontaxes:
1. A superficie final do condutor interior debe estar biselada.
2. Elimine as impurezas como as escamas e as rebabas de cobre na superficie do extremo do cable.

Montaxe da peza de selado: Atornille a peza de selado ao longo do condutor exterior do cable como se mostra no diagrama (Fig. 3).

Montaxe da porca traseira (Fig. 3).

Combine a porca dianteira e traseira atornillando como se mostra no diagrama (Figs (5))
1. Antes de aparafusar, aplique unha capa de graxa lubricante na xunta tórica.
2. Manteña a porca traseira e o cable inmóviles. Aperte o corpo da carcasa principal sobre o corpo da carcasa traseira. Aperte o corpo da carcasa principal do corpo da carcasa traseira cunha chave inglesa. Remate da montaxe.
